AWG2016 Sådan følger du Arctic Winter Games hjemmefra
KNR1 knr.gl/tv/live AWG2016
KNR2 knr.gl/tv/live/knr2 Inuit Games
Vi følger naturligvis også AWG tæt her på nettet.
Søndag d. 6/3:
20.00-22.00 Åbningsceremoni både på KNR Radio & KNR TV
Mandag d. 7/3:
KNR Radio
07.45 - 07.58 Pisussat (Dagens program)
09.50 - 12.00 Direkte: langrend
16.00 - 17.00: Direkte fra forskellige sportssteder
17.45 - 17.58 Angusat (Dagens højdepunkter)
KNR TV
09.00 – 11.00 Volleyball
11.00 - 15.00 Futsal
15.00 - 18.30 Badminton
19.30 AWG Aftenshow
20.30 – 22.00 Volleyball: Grønland - Alaska (fra tidligere i dag)
KNR2
UDSAT TIL TIRSDAG 09.00 – ca. 20 Arktisk sport, live fra Nuussuup Timersortarfia (Nuussuaq Hallen)
Tirsdag d. 8/3:
KNR Radio
07.45 - 07.58 Pisussat (Dagens program)
09.50 - 12.00 Direkte: Biathlon (skiskydning) & alpint skiløb
16.00 - 17.00: Direkte fra forskellige sportssteder
17.45 - 17.58 Angusat (Dagens højdepunkter)
KNR TV
09.00 – 12.30 Brydning, live fra Kangillinnguit gymnastiksal
12.30 – 17.00 Langrend live fra Nuussuup Manngua (Ravnedalen)
17.00 – 19.00 Brydning, indspillet fra Kangillinnguit gymnastiksal
19.30 AWG Aftenshow
20.30 – 22.30 Brydning, indspillet fra Kangillinnguit gymnastiksal
KNR2
09.00 – ca. 20 Arktisk sport, live fra Nuussuup Timersortarfia (Nuussuaq Hallen)
Onsdag d. 9/3:
KNR Radio
07.45-07.58 Pisussat (Dagens program)
09.50-12.00 Direkte: Sneskoskydning & arctic sport
17.45-17.58 Angusat (Dagens højdepunkter)
KNR TV
11.30 – 13.00 Futsal, live fra Godthåb Hallen
15.00 – 16.00 Badminton, live fra Inussivik
16.00 – 19.00 Snowboard, indspillet fra Sisorarfiit
19.30 AWG Aftenshow
KNR2
09.00 – ca. 20 Arktisk sport, live fra Nuussuaqhallen
Torsdag d. 10/3:
KNR Radio
07.45 - 07.58 Pisussat (Dagens program)
09.50 - 12.00 Direkte: Badminton & bordtennis
16.00 - 17.00: Direkte fra forskellige sportssteder
17.45 - 17.58 Angusat (Dagens højdepunkter)
KNR TV
09.00 – 12.00 Volleyball, live fra Inussivik
13.00 – 17.00 Badminton, live fra Inussivik
18.30 AWG Aftenshow
19.00 – 21.00 Gallashow, live fra Katuaq
21.00 – 21.30 AWG Aftenshow
21.30 – 22.00 Fyrværkeri, live
KNR2
08.30 – ca. 20 Arktisk sport, live fra Nuussuup Timersortarfia (Nuussuaq Hallen)
Fredag d. 11/3:
KNR Radio
07.45 - 07.58 Pisussat (Dagens program)
09.50 - 12.00 Direkte: Først Dene games & biathlon
16.00 - 17.00: Direkte fra forskellige sportssteder
17.45 - 17.58 Angusat (Dagens højdepunkter)
20.00 - 20.45 Afslutningsceremoni
KNR TV
11.00 – 16.00 Futsal, live fra Nuummi Illorsuaq Timersortarfik (Godthåb Hallen)
18.30 - 19.00 AWG Aftenshow
19.00 – 20.45 Afslutningsceremoni, live fra Inussivik
20.45 - 21.00 AWG Aftenshow
KNR2
09.00 – ca. 17 Arktisk sport, live fra Nuussuup Timersortarfia (Nuussuaq Hallen)