Assi: KNR

GM: Poorskikkunni pissartanngortut aajuku:

Poorskikkunni silami timersortarfinnilu pissartanngorniuttoqarmat timersuutit assigiinngitsut arfineq pingasut unammissutigineqarput, pissartanngortullu takukkit.

Poorskikkunni timersorneq aallartarilluarneqartarpoq. Poorskikkunnimi pissartanngorniuttoqarmat timersuutit assigiingitsut arfineq pingasut ingerlanneqarput  timersortartorpassuillu imminnut unammivissorlutik.

Ilulissani assammik arsarluni pissartanngorniuttoqarpoq, Maniitsumi ujakkaarnermik nerrivimmilu arsaararluni pissartanngorniuttoqarluni, Sisimiuni futsalimik unammisoqarpoq, Nuummilu sangusaarnermik, snowboardimik, badmintonimik Volleyballimillu aamma pissartanngorniuttoqarluni.

KNR-imi timersornermik nutaarsiassiisartoq, Finn Nielsen oqarpoq, poorskikkunni pissartanngorniunnerit ingerlanneqarmata unamminartoqalaarsimasoq.

- Maniitsumi ujakkaarluni pissartanngorniuttoqarnerani kialluni aputissaaleqisoqarmat unammissutigineqartoq kilomiiterimut naalineqarpoq. Nuummi sangusaarluni pissartanngiunneq ullormik ataatsimik sivikilleqarpoq, unammissutigineqartusssallu ilaat Super G taamaatinneqarpoq aput mangerpallaaqimmat, Finn Nielsen oqarpoq. 

Timersuutinilu allani pissanganartumik unammisoqarpoq.

- Volleyballimik pissartanngiunnerit tupaallaatigineqartumik ingerlanneqarput, angutini GSS-ermiut hold 1-2-lu imminnut unammipput, Finn Nielsen oqarpoq.


Poorskikkunni pisartanngorniuttoqarneranit inernerit inernerit aajuku:


Volleyball - angutini:
1.    GSS Nuuk hold 1.
2.    GSS Nuuk hold 2.

Volleyball - arnani
1.    KT-VI Kangaamiut
2.    AVI Maniitsoq
 

Ujakkaarneq angutit 30 km. 

1.    Martin Møller, NSP
2.    Christian Nielsen, NSP
3.    Bent Salling, NSP

Ujakkaarneq arnat 30 km. 

1.    Johanne Nivi Møller, NSP
2.    Anne Houmøller, SSP
3.    Agnete Blicher, NSP

 

Sangusaarluni pissartanngorniunneq
Sangusaarnermik pissartanngorniunneq Nuummi ingerlanneqarmat 130-t peqataapput, unamminernit inernerit NS-84-ip facebookimi quppernerani takuneqarsinnaapput.

 

Snowboard/Freestyle ski

Angutini Slopestyle 

  1. Mikkel Olsen

Angutini Slopestyle 

  1. Salik Larsen

Arnani Slopestyle Snowboard

  1. Nanna Lennert

Angutini Big Air, Snowboard

  1. Mikkel Olsen

Angutini Big Air, Ski

  1. Meino Pedersen

Arnani Big air, Snowboard

  1. Ane Møller


Badminton

Angutini:

  1. Jens-Frederik Nielsen, B67 Nuuk
  2. Frederik Elsner, B67 Nuuk
  3. Toke Ketwa Driefer, B67 Nuuk

Arnani:

  1. Sara L Jacobsen, BKN
  2. Pilunnguaq A. Hegelund, B67 Nuuk
  3. Paninnguaq Davidsen, B67 Nuuk


Assamik arsarneq:

Nukappiaqqat

  1. S.68
  2. N-48
  3. GSS

Niviarsiaqqat

  1. SAK
  2. GSS
  3. NÛK

Angutit inuusuttuaqqat

  1. NÛK
  2. GSS
  3. N-48

Arnani inuusuttuaqqat

  1. N-48
  2. SAK
  3. NÛK

Angutit futsalimik unamminerat ataasinngornermi apriilip ulluisa 22-annit aallartinneqassaaq, KNR2-kkullu nal. 16.00 aallakaatinneqassalluni.
 

Isummersuutit



Nutaarsiassaateqarpit?

Nutaarsiassaateqarpit?

1717-imut SMS-erit, UNNIA allariarlugu kingornalu oqaluttuat allallugu.

Immersuivik atorlugu allaffigitigut knr.gl/1717

Emailikkulluunniit 1717@knr.gl

KNR TV: TekstTV-mi paasissutissat

TTV q 110 Ullut tamaasa nutaarsiassat

TTV q 400 Timmisartuutinissat
aallartussat tikitussallu

TTV q 300 Tv-kkut aallakaatitassat
tulleriiarnerat

TTV q 300 radiukkut allakaatitassat
tulleriiarnerat